Truku i WhatsApp që duhet ta dijë çdo përdorues i tij!

In Tech

Disa mesazhe në WhatsApp janë më të rëndësishëm se të tjerët, dhe humbja e tyre mund t’iu krijojë mjaft bezdi.

Nëse është adresa e ndonjë eventi ose koha dhe data e një ngjarjeje të madhe, nganjëherë mesazhet jetike shkojnë në mes të masës së teksteve të tjera që ju keni pranuar, transmeton lajmi.net.

Për fat të mirë, ekziston një truk që mund ta përdorësh për t’u siguruar që të mos humbësh kurrë një mesazh.

WhatsApp ka një tipar të bookmark që ju lejon të ruani mesazhe të rëndësishme.

Ju pastaj mund t’i gjeni lehtë në seksionin e “Starred Messages” të aplikacionit.

Për të ruajtur një tekst, mbani shtypur mesazhin dhe shtypni ikonën e yllit në krye të ekranit tuaj.

Mesazhet e shënuara me yll shfaqen në këtë skedë automatikisht do ta ruhen atë në pjesën e “Starred Messages”.

Ju mund të aksesoni në çdo kohë mesazh duke prekur tri pikat në cepin e djathtë të ekranit kryesor të aplikacionit.

You may also read!

Georgina në veshje sportive duket shumë seksi

Modelja e njohur spanjolle, Georgina Rodriguez pa dyshim është ndër femrat më seksi. Femrat ia kanë lakmi formave të

Read More...

Vuçiq i quan provokime aksionet e Policisë për të mbyllur lojërat e fatit në veri

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, po i sheh si provokime, aksionet e Policisë së Kosovës në veri, për të

Read More...

Vazhdojnë protestat në Francë, policia dhe ushtria e “blindojnë” Parisin

Mijëra protestues janë duke marrë pjesë në protestat e radhës në Francë kundër qeverisë së presidentit Emmanuel Macron. Autoritetet

Read More...

Mobile Sliding Menu