ZYRTARE: Në Premier Ligë hapet afati kalimtar i verës

In Futboll, Sport

Afati kalimtar i verës edhe zyrtarisht është hapur në Premier Ligë, ndërsa klubet nga tani kanë drejtë regjistrimin e lojtarëve të rinj.

Federata e Futbollit të Anglisë (FA) ka bërë të ditur se afati kalimtar kësaj radhe do fillonte më 16 maj dhe mbaron më 8 gusht, në orën 18:00.

Por klubet angleze kanë të drejtë vetëm shkëmbimin/transferimin e lojtarëve që luajnë për klubet e tjera angleze, pasi për transferimin e lojtarëve që luajnë në vende të tjera, duhet të presin deri më 1 qershor.

Kjo pasi afati kalimtar i verës në shumicën e kampionateve fillon më 1 qershor, por Federata e Anglisë është e vendosur për ndryshime si zakonisht.

Edhe pas 8 gushtit, kur mbyllet afati kalimtar në Premierligë, klubet angleze do të mund të shesin apo huazojnë lojtarë nga ligat si Liga e Parë dhe Liga e Dytë, niveli i tretë dhe i katërt i futbollit në Angli, pasi që aty nuk do të mbyllet afati kalimtar deri më 2 shtator.

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu